Международная Ассоциация Исследователей Фортификации 'ЦИТАДЕЛЬ'

Отзывы школьников о нашей работе.

Ученики 11-го класса 43-й школы города Киева побывали на открытии ДОТа-музея 186 Киевского укрепленного района что расположен в селе Чабаны, нам очень было интересно узнать как увидели дети, то что мы им показали, что они поняли и было ли им это интересноВідгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учениці 11 класу Лісойван Аліни

 

2 листопада нашому класу випала нагода відвідати відкриття ДОТу - музею, частини першої лінії оборони Києва у липні-вересні 1941 року за участю ветеранської організації Солом’янського району та організації «Цитадель».

Громадська організація «Цитадель» докладає величезних зусиль для відновлення пам’яті  про подвиг радянських людей під час Великої Вітчизняної війни

Ми відчули себе учасниками оборони Києва під час реконструкції бою та під час  інформативної розповіді Адріана Прокоповича про події Другої Світової війни, зокрема про оборону Києва  та внесок жителів міста Києва в оборону, а потім і перемогу над ворогом.

 Це набагато цікавіше, ніж читати про це з  підручника історії. На мій погляд, дуже  цікаво почути розповідь учасника бойових дій.

Я дуже вдячна організації «Цитадель» та Адріану Прокоповичу за запрошення на відкриття музею. Впевнена, що такі уроки історії запам’ятаються на все життя.

 Відгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учениці 11 класу Кулик Ірини


У п’ятницю 02.11.2012 наш клас був на відкритті доту № 186. Там  ми змогли побачили фрагмент битви  за Київ 1941 року. Ми ніби потрапили у роки Великої  Вітчизняної війни. Реалістичність подій була неймовірна. Це і костюми, і грим, і зброя. Спостерігаючи за діями учасників реконструкції,  ми відчували атмосферу того часу. Хоробрість, патріотичність, відвага бійців та учасників битви заполонили наші серця.  Також ми відчули надзвичайну гордість за наших предків, які боролись до останнього заради нашого щасливого майбутнього.

Мені цей захід дуже сподобався, я вважаю, що він був пізнавальним і дуже корисним для кожного з нас.

На мою думку,  молодому поколінню варто відвідувати такі заходи для того, щоб пам’ятати та цінувати ту перемогу, яку здобули для нас ветерани.

 

 

 

Відгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учениці 11 класу Левковської Анни

 

Поїздка на відкриття доту-музею в с.Чабани Київської області  була дуже повчальною і цікавою. Не кожен день доводиться бачити таке свято і отримувати від нього подібні відчуття.

Дуже цікаво біло подивитися на людей у формі піхотинців та морських піхотинців зразка 1941 року зі зброєю в руках. Найзахоплюючішим моментом всієї екскурсії, звичайно, була реконструкція бою Другої Світової війни. Цікаво біло порівняти побачене з матеріалом у підручнику, який ми зараз вивчаємо про Другу світову війну. Такі екскурсії дуже повчальні.

            Я хотіла б здійснювати подібні екскурсії частіше тому, що для мене це не тільки побачити щось нове, а ще а дуже повчально і цікаво.  

 

 

 

Відгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учня 11 класу Коваленка Віталія


Минулого тижня  наш клас відвідав ДОТ, який є складовою Київської лінії оборони. Саме тут проходили бої за Київ у липні - вересні 1941 року.

Під час церемонії відкриття музею відбулася реконструкція бою. Там було близько 60-ти солдат  у німецькій, радянській воєнній формі. У них було декілька видів зброї, які вони продемонстрували у дії під час бою. Із захопленням спостерігав за цим.

Я цікавлюся зброєю, тому для мене це була  унікальна можливість спостерігати за нею в дії.

Крім того, солдати продемонстрували декілька тактик ведення бою (атака, оборона, контратака).

Захоплюючою була розповідь Адріана Прокоповича  про оборону Києва у 1941 р.

Завдяки таким екскурсіям стає цікавіше вивчати історію.

Я вдячний  Адріану Прокоповичу, організації «Цитадель» та нашим учителям за таку пізнавальну поїздку.

 

 

 

 

Відгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учениці 11  класу Позднякової Лілії

 

У п’ятницю 2 листопада ми відвідували ДОТ-музей, який залишився після Другої Світової війни. Незважаючи на погані погодні умови, ми були задоволені тим, що поїхали туди, бо було цікаво, захоплююче. Чого тільки коштують розповіді Адріана Прокоповича.

Ми бачили ДОТ, біля якого проводилась реконструкція бою. Ми мали можливість спостерігати  відтворення  військових дій. Ми могли уявити, як діяли захисники Києва, їх відвагу, самопожертву.

Я можу сказати, що цей захід був вражаючим. Я відчула дух війни, побачила умови, у яких перебували солдати.

            Ця екскурсія наблизила мене до тих подій, допомогла краще зрозуміти той період в історії України і всього світу.

 

 

 

Відгук про відвідування відкриття доту-музею №186

учня 11  класу Моргуна Владислава

 

На минулому тижні я зі своїм класом відвідував військовий ДОТ. Мені дуже сподобалося, тому що я обожнюю історію. Мене вразила дивовижна розповідь Адріана Прокоповича про Велику Вітчизняну війну, а особливо про оборону Києва. Сам Адріан Прокопович захищав нашу Батьківщину у складі народного ополчення, а потім брав участь у визвольному поході Червоної армії.

Мені дуже сподобалась реконструкція бою, проведена після урочистої церемонії. Очей не можна було відірвати від зброї у дії.  У нас була унікальна можливість сфотографуватися з ветеранами та солдатами, які брали участь у реконструкції.

Я вдячний Адріану Прокоповичу, організації «Цитадель» та нашим учителям за таку дивовижну та корисну екскурсію.

 

 

 

Отзыв о посещении открытия дота-музея №186

ученицы 11  класса Крутиковой Анастасии

 

Человек никогда не должен забывать о людях, погибших во имя жизни других поколений. Памятники воинам, музеи, панорамы, солдатские кладбища. Нет им числа. И никогда мы не должны забывать о миллионах наших граждан, сложивших свои головы во имя великого дела - спасения человечества от фашизма, от физического уничтожения вместе  с другими народами, которым было приклеено клеймо «недочеловеков» и которых ждала неминуемая гибель.

Так мало осталось очевидцев тех трагических лет! Но те, кто будет  жить после них, должны помнить о солдатах, сложивших головы на полях Второй мировой войны.

Человечество живет исторической памятью. Не зря на мемориальных плитах и памятниках высечены слова: «Никто не забыт и ничто не забыто!»

            Так вот то, что мы видели на экскурсии, не что иное как память о погибших за нашу родину. Действия, которые велись во время этой мясорубки. Те действия совершенно точно показывают некоторые  эпизоды из такой страшной, но для нас такой далекой войны.  Мы смотрим на то, что делают ребята и нам интересно, а на самом-то деле все на много серьезнее. На войне намного страшнее  и  уж никак не интересно. Каждый молит Бога, чтобы выжить и вернуться домой.

На мой взгляд, экскурсия интересная и в тоже время поучительная, ведь современным поколениям необходимо знать, что такое война…

 

 Мы продолжим заполнять эту страничку отзывами детей...Нам важно ИХ мнение и оценка. Если кто-то может что-то добавить пишите мне на почту, разместим.

 

С уважением Нетесов Павел.

netesov@gmail.com

 Создан 21 ноя 2012free counters установить счетчик посещений